Efsanevi Analistin Şifreli Yorumu Kripto Topluluğunu Şoke Etti!

Kripto para piyasası Cuma günü bir anda kan deryasına döndü. Lider kripto para Bitcoin 65 bin dolara kadar sarktıktan sonra 67 bin dolarda dengeyi buldu. Bununla birlikte altcoin piyasasında kayıplar daha derindi. Önde gelen altcoinler bile çift haneli kayıplar gördü. Bu ortamda, efsanevi analist ve trader Peter Brandt, XRP/BTC yönüne ilişkin soğuk bir tahmin paylaştı. Bu da kripto topluluğunda oldukça merak uyandırdı.

Peter Brandt, şifreli mesajında ne demek istedi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası kan banyosu yapıyor. Bitcoin’in de sert satış gördüğü yaşadığı bu düşüşte altcoin’ler geçtiğimiz haftalardaki kazançlarını geri verdi. Yoğun satışlar piyasa oyuncularında endişeleri artırdı. Bunun yanında analistlerin bazı tokenler için karamsar tahminleri bu endişeleri korkuya çevirdi. Efsanevi analsit Peter Brandt de XRP ve BTC grafiğine ilişkin şaşırtıcı yorumla bunlara dahil oldu. Analist, bu tahminiyle kripto para topluluğunda entrika yarattı. Şifreli bir tahminini paylaşan Brandt, XRP/BTC grafiğinin “Antarktika’ya yöneldiğini” belirtti. Bu da yatırımcılar ve analistler arasında şaşkınlığa yol açtı.

“Antarktika’ya yöneldi” ifadesini birkaç şekilde yorumlamak mümkün. Bir yandan, XRP’ye karşı BTC grafiği için soğuk, düşüş eğilimli bir görünüm anlamına geliyor. Ayrıca fiyatların, Dünya’nın en güney kıtasının buz gibi havasını anımsatarak yeni dip seviyelere düşeceğini anlamak da mümkün. Öte yandan, daha önce kripto piyasasının görmediği derinlikleri keşfederek keşfedilmemiş bölgeye bir yolculuğu sembolize edebilir.

İkinci senaryo, Brand’in soru soran bir X kullanıcısına verdiği yanıt göz önüne alındığında olası görünüyor. Kullanıcı, “Ya da yeniden ifade etmek gerekirse, XRP’nin BTC’yi tarihsel olarak geride bırakmaya başladığı bir seviyeye kadar.” dedi. Brandt bu soruya olumlu yanıt verdi. Bu bağlamda, “Ya da başka bir deyişle, tek bir alıcının bile kar edemeyeceği bir seviyeye” dedi.

Kripto piyasası kan banyosu yapıyor!

Brandt’ın analizinin zamanlaması, kripto piyasası genel olarak önemli kayıplarla dalgalanma yaşadığı için önemli. Geleneksel piyasalardaki riskten kaçış hissiyatı dijital varlıklara yayıldı. Böylece, kripto para birimleri Cuma günü keskin düşüşe geçti. Bitcoin Cuma günkü işlem seansında 65.110 doların altını gördü. Daha sonra hafif bir toparlanmayla 67.000 doların üzerine çıktı. Yazı sırasında lider kripto para son 24 saat içinde %4 düşüşle işlem görüyor.

XRP’ye karşı BTC grafiği, XRP’nin Bitcoin karşısında neredeyse yedi yılın en düşük seviyesine ulaşmasıyla birlikte, kripto para topluluğu içinde uzun süredir inceleme ve spekülasyon konusu oldu. Bu nedenle, Brandt’ın XRP ve BTC grafiğine ilişkin yorumu dikkat çekti. Ayrıca, birçok kişi onun şifreli tahmininin ardındaki anlamı çözmeye hevesli. Daha fazla ayrıntı vermeyen Brandt’ın açıklaması yoruma açık kalmaya devam ediyor. Yatırımcılar ve meraklılar, Brandt’ın soğuk tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ediyor. Bu yüzden, kripto paraların nasıl bir rota çizeceğini görmek için piyasası yakından izleyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir